Yeni Eklenen Araçlar
Anasayfa » Blog » Gürcistan Araba Piyasası

Gürcistan Araba Piyasası

 

Gürcistan araba piyasası, ülkenin kazanç durumu ve devletin aldığı vergiye bağlı olarak değişiyor. Şu konuda araç satın alınacak kişilerin bilgi sahibi olması gereklidir. Avrupa, araç konusunda sadece doğayı önemser. Yani bu, Avrupa’nın birkaç yıllık araçları eski olarak görmesi demek. Öyle ki ülkemizde 10 yaşında bir araç genç bir araç olarak alınıyor. Ama Avrupa’dan 5 yaşındaki bir aracı satın aldığınızda yaşlı bir araç satın almış oluyorsunuz. Çünkü Avrupa devletleri araçların üzerinden fahiş vergiler almıyor, bu vergilerin alınmayışı da araba fiyatlarının düşük olmasını sağlıyor. Aynı zamanda aracın eskidikçe yıllık vergisinin artması da halkı yeni araç satın almaya teşvik ediyor.

Plusotogaleri-Com-Gurcistan-Araba-Piyasasi

Gürcistan bizden daha geride bir ülke olmasına rağmen Avrupa topraklarında yer alan bir ülke olduğu için oranın kurallarına uyuyor. Yani Gürcistan’dan araç satın almak isteyen kişiler çok ucuz fiyatlara araç bulabiliyor. Gürcistan araba piyasasını daha net bir şekilde anlamanız için size birkaç örnek vereceğiz.

Buradan bir Honda Civic almak istediğinizde bu araçların piyasasının 18 bin liradan başlayıp 70 bin liraya kadar çıktığını görürsünüz 1998 model bir Honda Civic 18 bin lira dolaylarında satılırken 2013 model bir Honda Civic yaklaşık 58 bin liradır. Aynı araçların Gürcistan piyasası ülkemizle kıyaslandığında oldukça düşüktür. Türk parasıyla söylemek gerekirse, 1998 model bir Honda Civic Gürcistan’da 7 bin lira, 2013 model bir Honda Civic ise sadece 22 bin liradır. Yani bu araçlar orada suda ucuzdur, siz bu araçları pahalı alırken araca değil, devlete vergi ödersiniz.

Yukarıda verilen örnek sayesinde Gürcistan araba piyasasını biraz da olsa anlamış olmalısınız. Bu ülkede araç fiyatlarının bu kadar düşük olması sizi korkutmamalı, çünkü ülkede genel olarak araçlar ucuz. Az vergi alınması ve halkın yeni araç merakı gibi şeyler Gürcistan araba piyasasını etkiliyor. O piyasada düşük olan bir aracı sizler de bedava niyetine az miktarda para ödeyerek satın alabiliyorsunuz.


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*