Yeni Eklenen Araçlar
Anasayfa » Porsche » Gürcistan Satılık 2009 Model Porsche Cayenne

Gürcistan Satılık 2009 Model Porsche Cayenne

Fiyat: 50,000 $

Dünya üzerinde belki de en pahalı arabalar Türkiye de bulunmaktadır. Bu aracın kalitesine ve donamına bağlı bir fiyat değildir. Ülkemize gelen araçlar ülke sınırlarından girerken çok yüklü miktarda vergi verildiği için araçların fiyatı oldukça yüksektir. Ama bazı yabancı ülkelerin vergileri çok düşük miktardadır ve bu da araç fiyatlarını uygun hale getirmektedir. Gürcistan da bu ülkelerden birisidir. Tabi aklınıza bazı sorular gelebilir. Aracın bazı donanımları eksik mi ya da bazı sıkıntıları var mı gibi sorular aklınıza gelebilir. Fakat öyle bir durum söz konusu değildir. Araçlar Türkiye deki araçlarla aynı özelliklere sahiptir. Hatta hiç bir sıkıntısı olmayan araçlar bile çok uygun fiyattadır. Gürcistan araba fiyatlarının uygun olmasının en büyük sebebi ülkede vergi yüzdesinin çok düşük olmasıdır.

Gürcistan’dan Araba Almanın Şartları

Gürcistan’dan araba almanın şartları vardır. Almak istediğiniz aracın fiyatı Türkiye’ye göre çok düşük fiyatta olacaktır. Gürcistan’dan aldığınız araç Türkiye sınırlarında önceden 6 ay kalabilirdi. Fakat bu yasa son yıllarda Suriyeli vatandaşların artmasından ve sıkıntı çekmelerinden dolayı değişmiş ve bu süre 2 yıla uzatılmıştır. Aldığınız araç Türkiye sınırlarında Gürcistan plakasıyla 2 yıl kullanabilirsiniz. Daha sonra tekrar Gürcistan’a dönmeniz gerekmektedir. Geri döndüğünüzde önünüze üç farklı seçenek çıkmaktadır. Aracınızı kullanmaya devam etmek istiyorsanız aracınızın plakasını cüzi bir miktarda para ödeyerek Türkiye plakasına çevirebilirsiniz. Eğer aracınızı kullanmak istemezseniz aracınızı satarak nakite çevirebilirsiniz. Üçüncü yol ise aracınızı başka bir araçla takas edebilirsiniz.

2009 Model Porsche Cayenne Özellikleri

Gürcistan satılık arabalarından birisi de Porsche Cayenne’dir. Aracımız 2009 modeldir. Aracımız sadece bir defa kaza yapmış ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşanmamıştır. 2009 model Porsche Cayenne aracımız 7 yıllık bir araç olmasına rağmen 20,500 kilometre dedir. Araç tamamen sizin konforunuz için tasarlanmış ve deri kaplama iç döşemesi bulunmaktadır. Ayrıca ABS, ASR, Airmec gibi güvenlik önlemleri bulunmaktadır. Porsche Cayenne yola çıktığınızda gözleri sizin üzerinize çekecek bir araçtır. Aracımızın fiyatı Türkiye şartlarına göre yarı fiyatındadır. 2009 model Porsche Cayenne fiyatı 50,000 dolardır.


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*