Yeni Eklenen Araçlar
Anasayfa » Jaguar » Gürcistan Satılık 2014 Model Jaguar XF 2.0

Gürcistan Satılık 2014 Model Jaguar XF 2.0

Fiyat: 70,000 TL

Bugün sizlere ilk olarak Türkiye’de neden araç fiyatları yüksek ve neden Gürcistan da daha uygun onu anlatacağım. Daha sonra da sizlere Gürcistan’dan araba almak konusunda bilgi verecek ve bir arabayı tanıtacağım. İlk olarak neden Türkiye de araç fiyatları çok yüksek? Ülkemiz de araç fiyatlarının yüksek olmasına bağlı olarak birçok kişi araba alma hayalini gerçekleştirememektedir. Son zamanlar da dolar ve euro kurlarının yükselmesine bağlı olarak fiyatlar biraz daha artmıştır. Ülkemizde araç vergisi oldukça fazladır. Örneğin ülke dışından Türkiye ye gelen bir aracın fiyatı 10,000 tl ise Türkiye satış fiyatı bu aracın yaklaşık olarak 40,000 ila 50,000 arasındadır. Bunun sebebi ülkemizdeki vergi yüzdesinin çok yüksek olmasıdır. Bu yüzden de insanlar arabalarını ülke dışından almaya çalışmaktadır.

Gürcistan Araba Fiyatları Neden Düşük?

Gürcistan araba fiyatları ülkemiz göre bazı modellerde yarı yarıya düşerken bazı modellerde ise daha fazla düşüş göstermektedir. Bunun en büyük sebebi Gürcistan’a araçların Avrupa dan direk olarak gelmesi ve Araç vergisinin çok düşük olmasıdır. Gürcistan’dan birçok kişi araç almış ve ülkemizde sıkıntısız olarak belli bir süre kullanmaktadır. Gürcistan’dan araba alan kişiler ülke sınırlarımız da bu araçları sadece 2 yıl kullanabilirler. bu süre sonrasında da Gürcistan sınırlarına girmek zorundalar. Bu iki yıl sonrasında üç farklı seçeneğiniz vardır. İlk olarak aracınızı satabilir ve paranızı nakit çevirebilirsiniz. Ya da aracınızı başka bir araçla takas edebilirsiniz. Bir diğer yol ise aracın plakasını değiştirebilir ve ülkemize getirebilirsiniz.

Gürcistan Satılık 2014 Model Jaguar XF 2.0

Gürcistan satılık 2014 model Jaguar XF 2.0 aracımız tamamen sorunsuz bir şekilde yeni alıcısını beklemektedir. Aracımız da 2000 motor bulunmakta ve çok az kullanılmıştır. Aracımız sadece 20,000 kilometre yapmıştır. Sedan kasa bu aracımız 240 beygir bir motor gücündedir. ESP fren sistemine sahip bu aracımızda 4 farklı hava yastığı bulunmaktadır. Aracımızın Türkiye fiyatı 200,000-250,000 tl arasında oynarken Gürcistan da bu aracın fiyatı sadece 70,000 tl’dir. Daha detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.


2 yorum

  1. merhabalar. linkteki habere göre 185 gün yurtdışında kalma zorunluluğu olduğu yazyor
    bu konuda ne yapıyorsunuz?

    • Merhaba Ali bey. Linki gördüm fakat yayınlamadım. Zaten bunu sürekli dile getiriyoruz eğer diğer yorumlarıda okursanız. Bu konuda bizim tarafımızdan yapılan bir şey yok maalesef. Bu sizi ilgilendiren bir durum. Oturma iznini biz çıkartmıyoruz sonuçta 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*