Yeni Eklenen Araçlar
Anasayfa » Blog » Gürcistan Vatandaşlığı Başvurusu

Gürcistan Vatandaşlığı Başvurusu

Gürcistan da yaşamanın avantajları bir çok yönden sayılabilecek kadar fazla. Örneğin; Araba fiyatlarının çok çok uygun fiyatlarla alınabilmesi, şirket kuruluşlarının daha uygun maliyetli olabilmesi, Gürcistan da ev kiralarının ucuz olması gibi bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu sebeple insanlar Gürcistan’da yaşamak veya Gürcistan vatandaşlığı başvurusu ile ilgili konuları araştırıyor. Plusotogaleri.com sitesinin ekibi olarak web sitemiz de sizlere detaylı bilgieleri daima en doğru şekilde aktarmaya devam edeceğiz. Sitemiz de önemli bilgiler edinebilir dilediğiniz gibi sorularınızı sorabilirsiniz, yanıtlamaktan mutluluk duyacağız. Gürcistan vatandaşı olmak için gereken şartları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Gürcistan Vatandaşlığı Başvurusu için Gereken Belge ve Şartlar.

18 yaş üstü olup vatandaşlık almak isteyenler başvuru şartları;

 • Kimliğinizin gürcistan diliyle tercüme edilmiş halinin noter tasdiki.
 • Hazırlayacağınız dilekçenin gürcistan diliyle tercüme edilmiş noter tasdiki.

18 yaşından küçükler için gereken evraklar ve başvuru şartları;

14 yaşından küçük birine vatandaşlık alacaksanız

 • Ailesinin vatandaşlığa dair dilekçe hazırlaması.
 • Hem anne ham babadan muvafakatname.
 • Vatandaşlık alacak çocuğunuzun doğum belgesi
 • Hem anne hem babanın nüfus cüzdanı veya pasaportunun fotopileri.

Yukarıda belirtilen tüm belgeler gürcistan diliyle tercüme edilmiş ve noter tasdiki alınmış olmalıdır.
14 yaşından küçük çocuğunuzun vatandaşlık için hazırlanan kimlik belgesinde fotoğrafı bulunmuyorsa kimlik belgesine (Apostil) vurulması gerekmektedir. Bunu yapan kurum kaymakamlık veya valiliktir.

Eğer çocuğunuz 14 den büyük 18 den küçük ise yine aynı şekilde belirtilen belgeler hazırlatılacak fakat vatandaşlık isteğine dair dilekçesi çocuğun kendisi tarafından yazılması gerekmektedir.

Bunların dışında Gürcistan Vatandaşlığı için herhangi bir belge vs hazırlamanız gerekmemektedir. Yukarıda yazılanlar tamamen günümüzde istenen ve kabul gören belgelerdir. İstenen tüm belgeleri gürcü diliyle tercüme ettirip onaylatmanız yeterlidir. Bunun için yeminli tercüme ve noter tasdiki yapan bir çok yer bulunmaktadır Türkiye’de. İşlemler gayet kolay 1 günde halledebilirsiniz.


8 yorum

 1. Gürcistan da oturma izni ile ilgili bir yazı paylaşırsanız seviniriz. Bundan 3 yıl önce Gürcistan da çalışıyordum fakat artık Türkiye de yaşıyorum tekrar dönmeyi düşünüyorum Gürcistan vatandaşlığı için başvuruda bulundum sizi de ayrıca ziyaret etmek isterim.

 2. Gürcistan vatandaşlığı hakkında iyi bir kaynak teşekkür ederiz araç fiyatları çok uygun ya arkadaş türkiyede böyle değil neden acaba vergiler çok yüksek hep. Arabayı Gürcistandan bu şekilde alarak Türkiyede sorunsuz kullanabilirmiyim acaba?

 3. Mrb ben Türkiyede yaşıyorum gürcistana yerleşmeyi düşünüyorum 1 seneliğine araba işleriyle ilgili planlarım var bana yardımcı olurmusunuz? Gürcistan vatandaşlığı başvurusunda gerekli belgeleri hazırladım yakında başvurumu yapıcam. Gürcistan vatandaşlığı nasıl alınır diye çok araştırıyordum gerçekten kimse göze gelir bir şey yazmamış teşekkür ederim böyle bir konuyu bizimle paylaştığınız için. Geçenler de Ahmet beyle görüştüm sitenizin teknik ekibinden yardımları için teşekkür ederim tekrar.

 4. Bende gürcü asiliyim gurur duyuyorum gürcü olmaktan vatandasligim yok biran once batuma gidip vatandaslik basvurusunda bulunacağım

 5. gurcu vatandasligi alamak icin turkiye vatandasligindan cikmniz gerek arti oturum almak icin burda calisama belgesi olmasi gerekiyor onula beraber pasaport veya kimliginiz tercumesi noter tasdikli adliye sarayinda cekilecegin resim ve 211 lari yani turk parasi ile 300 yatirip 30 gun bekliyorsunuz kabul edilirse 1 senelik oturum alabilirisiniz bilginiz olsun birde uyarim kimsye fazla guvenmeyin heleki batumdakiler ben 10 dir burdayim bilgilendireyim dedim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*