Yeni Eklenen Araçlar
Anasayfa » Blog » Gürcistan’da Arabalar Kaç TL?

Gürcistan’da Arabalar Kaç TL?

Avrupa’da araçların ucuz olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu araçların orada ucuz olmasını sağlayan birçok farklı etken bulunuyor. Vergi sistemleri, ülkelerin araçlarını kendilerinin üretmesi ve yeni araç kullanma anlayışı sayesinde Gürcistan’da araç fiyatları oldukça düşüktür. Şöyle bir şeyi sizlere belirtmemizde fayda var. Örneğin 2006 model bir Hyundai araba ülkemiz şartlarında memurlara yakışan bir arabadır. Çünkü bahsini ettiğimiz aracın piyasa değeri yaklaşık olarak 20 bin lira. Avrupa ve Gürcistan’da ise insanlar bu gibi araçları ellerinden çıkarmak için uğraşıyorlar. Çünkü 10 yaşına ulaşan bir araç çok fazla vergi ödüyor. Kişiler bu vergileri ödemektense yeni bir araç satın almayı daha mantıklı görüyorlar.

Plusotogaleri-Com-Gurcistanda-Araba-Fiyatlari-Kac-TL

Gürcistan standartlarına göre örnekler verecek olursak, fiyatlar konusunda biraz şaşırabilirsiniz. Ülkemizde bir Mini Cooper araç yaklaşık olarak 70 bin lira dolaylarında satılıyor. Aynı aracı Gürcistan’dan satın almak istediğinizde ise sadece 30 bin lira ödemeniz yeterli oluyor. Gürcistan’dan satın aldığınız araçların, ülkemizde satılan araçlar gibi hurda olmadığını da belirtmemiz gerekiyor. Çünkü orada satılan araçların çoğu yeni gibidir. Dolayısıyla bu araçları satın alan kişiler sorun yaşamadan senelerce bu araçları kullanabilirler. Sizler de kaliteli araç kullanan kişilerden olabilirsiniz. Bu gerçekten zor değil, yapmanız gereken şey hemen Gürcistan’dan araç satın almak için girişimlerde bulunmanız. Çünkü Gürcistan araba fiyatları gerçekten tahmin ettiğinizden de çok uygun.

Ülkemizde yaklaşık 80 bin dolara satılan Porsche Cayenne model araç Gürcistan’da 25-30 bin dolar arasında alıcı buluyor. Kısaca belirtmek gerekirse ülkemizde orta klasmandaki araçları satın alabildiğiniz paralarla Gürcistan’dan en iyi araçları satın alabiliyorsunuz. Bu durumda kazançlı çıkan da elbette siz oluyorsunuz. İşte bu fiyat farkını belirleyen en önemli maddeler devletlerin vergi anlayışı ve halkların alım gücüdür. Alım gücü ne kadar yüksek olursa piyasaya o kadar para girer. Bu da bir ülkenin ekonomik olarak kalkınmasının en temel maddelerinden biridir.


5 yorum

  1. Gürcistanda araba fiyatları çok ucuz arkadaşlar. Batum oto galeri servisi ile sürekli iletişime geçerek fırsat değerinde araçları öğrenebiliyoruz. Türkiyede çok pahalı olarak satılan araçları yarı yarıya fiyatıyla gürcistandan getirmek çok daha akıllıca oluyor. Size tavsiyem araba almadan önce gürcistan batum oto galeri firmalarından biriyle iletişime geçmenizdir. Teşekkürler admin.

  2. Simdi Gurcistanda Aldığımız 2017 Model Bmw Coupe 4 Türkiyede Türk Plakasina Cevirirsek Ne Kadar Bir Ücret cikar

    • Neden çeviriyorsunuz ki? Zaten plaka Türkiye’ye ait olduğu için fiyat fazla 🙂 Bulunduğunuz bölgeden aynı aracı almanızı tavsiye ederim düşünceniz bu yöndeyse.

  3. Misal gürcistandan araba aldık geldik türkiyeye peki bu arabanın yıllık vergisi çıkıyormu bandrol yani … kasko trafik sigortası gibi şeyleri burda mı yaptırıoruz ordamı herhangi bi kaza durumunda neler yapmamız gerekio diyelimki araba perte çıktı bu işler nasıl oluyor biraz aydınlatabilirmisiniz teşekkürler

    • Merhaba Mustafa Bey, yurt dışında alınan araçların herhangi bir vergi veya muayene gibi bir durumu bulunmamaktadır. Fakat aracınızı Gürcistandan alıp Türkiye’ye getirdikten sonra hemen sigortasını yaptırmalısınız. Yani aracınızın sigortasını Türkiye’de yaptırıyorsunuz. Trafik sigortası Gürcistandan getirilen araçlar içinde zorunludur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*