Yeni Eklenen Araçlar
Anasayfa » Araç Modelleri » Renault Clio

Renault Clio

Günümüzde teknolojinin de gelişmesiyle birçok araba üretilmiştir. Bu araçlar ihtiyaçlara kullanım amaçlarına göre ve kullanılacağı ülkelere göre farklı türlerde üretilmiştir. Araba firmaları bu tür faktörleri göz önünde bulundurarak daha fazla araç satmayı ve vazgeçilmez olmayı amaçlamışlardır. Renault markası da bu tür faktörleri göz önünde bulundurarak en çok satanlar listesinde ön sıralarda yerini almıştır. Renault Clio markasıyla müthiş bir ivme kazanmış ve büyük bir kar elde etmiştir.

renault-clio-fiyatlari

Bu kadar çok satılıyor olmasının nedeni ise elbette ki tesadüf değil. Aracın sınıfındaki diğer araçlara göre inanılmaz farkları bulunmaktadır. Bu farklar arasında 5 ileri vitesinin bulunması 45 lt yakıt hacminin bulunması ve beygir gücünün 90 hp olması büyük rol oynar. Herkes gibi Türk insanı da araçlarını daha az maliyetle almak istemektedir. Bu nedenle çoğunlukla araçlarını Gürcistan Araba Firmalarından almaktadır. Bunun nedeni ise Gürcistan’da vergilerin çok düşük miktarlarda olması ve Türk devletinin bu alış verişe imkân sağlayacak kolaylıklardan kaçınmamasıdır.

renault-clio-fiyati

Renault Clio Hacim ve Özellikleri

Renault clio sınıfına oranla oldukça yenilikçi ve ilgi çeken bir markadır. Çünkü sınıfındaki diğer hiçbir araçta yakıt tüketimi, yakıt hacmi, araç genişliği gibi çok önemli faktörler bu araç kadar geliştirilmemiştir. Öyle ki Renault clio araçların genişliği 1782 mm ve uzunluğu 4067 mm dir. Ayrıca araca gelişen teknoloji ile birlikte navigasyon sistemi ve bluetooth bağlantısı da ilave edilmiştir. Aracın yakıt tüketimi ise şehir içinde 4.3lt/100km olarak belirlenmiştir ve bu sınıfının en iddialı yakıt tüketimidir. Bunun yanı sıra aracın şehir dışı yakıt tüketimi ise 3.2lt/100km olarak karışımıza çıkmıştır. Bütün bu özelliklerin yanı sıra aracın oldukça uygun fiyatlarda alıcılara sunuluyor olması aracın bu denli rağbet görmesini sağlamıştır.

 


Bir yorum

  1. Gürcistanda renoult fiyatları çok uygun yaa. Ben de aldım bi renoult ama fiyatlar daha pahalıydı ben aldığımda. Şimdi buradan bakıyorum resmen yarı yarıya fark var. Neyse bidaha ki sefere artık size de ilginiz için teşekkür ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*