Yeni Eklenen Araçlar
Anasayfa » Genel » Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

1 – Gürcistan’dan Aldığım Aracı Türkiye’de Kaç Yıl Kullanabilirim?

Gürcistan üzerinden almış olduğunuz herhangi bir aracı 2 yıl süre ile hiçbir problem yaşamadan kullanabilirsiniz. Bu süre dolduktan sonra ise isterseniz aracınızı yurtdışı otomobil pazarında satabilir veya tekrar Gürcistan üzerinden plaka değiştirerek aracınızı ülkemizde sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

2 – Gürcistan’dan Almış Olduğum Aracımı Kendi Üzerime mi Alacağım?

Evet araçlar sahiplerinin üzerine olacak. Araç sahibinin kimlik kartına veya pasaportuna araç işlenecek ve sorunsuz bir şekilde kullanabileceksiniz.

3 – Satış İşlemleri Nasıl Gerçekleşiyor?

Sitemiz üzerinden almayı düşündüğünüz aracı veya beğendiğiniz aracı seçerek bizlerle iletişim kurarak bilgi almanız mümkündür. Bu konu ile alakalı sizlere en doğru bilgileri vererek sizlerin mağdur olmamasını amaçlamaktayız. Yılların vermiş olduğu tecrübe ile sizlere araçlarınızın en sorunsuz halde ulaşması için uğraşıyoruz.

4 – Türkiye’de veya Gürcistan’da Aracıma Vergi Ödeyecek Miyim?

Kesinlikle hayır. Gürcistan’dan araç alırken vergi ödemezsiniz. Türkiye’de ise aracınız Gürcü plaka olduğu için hiçbir vergiye tabii tutulmazsınız.

5 – Gürcistan’dan Almış Olduğum Aracıma Türkiye’de Sigorta veya Kasko Yaptırabiliyor Muyum?

Yaptırabilirsiniz. Ülkemizde araçlar için zorunlu sigorta yaptırmanız gerekiyor. Sigortanın maliyeti Türkiye’de ki yerli araçların maliyeti ile aynıdır. Herhangi bir fark ödemezsiniz. Kaskoyu da istediğiniz taktir de yaptırmanız mümkündür.

6 – Aracımı İki Yılın Sonunda Satmak İstersem Ne Kadar Zarar Ederim?

Bu sizin aracı ne kadar kullandığınız ile alakalı bir durumdur. Örneğin aracı sıkça kullanan biriyseniz elbetteki almış olduğunuz fiyatın altından satarsınız. Ancak aracı çok fazla kullanmamışsanız ve bakımlarını eksiksiz olarak yaptırmış iseniz aldığınız fiyatın biraz altında rahatlıkla satabilirsiniz.

Hakkında admin


4 yorum

  1. cenk mengücek

    mrb kolay gelsin iyi satışlar benim sorum şu pasaporta yada kimlige işlenecek araç gümrükten çıkartırken ek bi vergiye tabi tutuluyomuyuz tşk

    • Merhaba Cenk bey. Gürcistan’da aldığınız aracın gümrükte 1.500 2.000 TL civarında bir gümrük vergisi çıkıyor. Bunun haricinde herhangi bir sürpriz yaşamıyorsunuz. Bu ücrette Türkiye’de değil, Gürcistan’a geri döndüğünüz zaman aracı 2 yıl sonunda götürüp süreyi uzattığınız zaman ödeniyor. Ayrıca 2 yıl sonunda aracınızı tekrar Gürcistana götürüp takas etmek isterseniz takas ücreti + ötv + gümrük vergisi üzerine ekleniyor.

  2. gurcistan dan araba almak istiyorum nasil sizinle iletişime geçebilirim telefon numarası varmi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*