Yeni Eklenen Araçlar
Anasayfa » Araç Modelleri » Toyota Yaris 1.33 Dual

Toyota Yaris 1.33 Dual

Gün geçtikçe insanlar için araç almak bir lüks değil ihtiyaç haline geldi. Bu nedenle insanlar kendi maddiyatlarına uygun arabalar buluyorlar. Araç alırlarken ülke şartlarını göz önünde bulundurmakta gerekiyor. Bu nedenle az yakan ve uygun araçlar tercih ediliyor. Toyota firması birçok araç üretmektedir. Bu araçlar uygun kaliteli hem de yakıttan tasarruflu oluyor. Bu araçlar içerisinde en çok rağbet göreni ise Toyota Yaris 1.33 Dual’dir. En çok yarisin tercih ediliyor olmasının en büyük nedeni ise fiyatının diğer araçlara göre daha uygun olmasıdır. Ancak bu durumda bile ülkemizdeki vergiler nedeniyle araç fiyatları çok yüksek miktarlara çıkmaktadır. Bu nedenle insanlar araçları daha az maliyetle alabilmek için araçlarını Türkiye’den değil de Gürcistan’dan almayı tercih ediyor. Bu tercihin nedeni ise araç fiyatlarının oldukça uygun olması ve vergilerinin Türkiye’ye oranla oldukça düşük olmasıdır.

Toyota Yaris 1.33 Dual Motor Aksamı

Toyota Yaris 1.33 Dual’in motor gücü oldukça yüksektir. 2003 model bir Toyota yarisin motor gücü 90 beygirdir. Bu araç ortalamaları göz önünde bulundurulacak olursa oldukça yüksektir. Bunun yanı sıra araç oldukça hafiftir. Bu sayede motor aracı çekmekte çok fazla zorlanmaz ve daha az yakıt tüketimi olur. 2003 model bir Toyota yarisin ortalama ağırlığı 1035 kilogramdır. Toyota yaris şehir içerisinde 7.87 1/100 km yakıt tüketimine sahiptir. Bu ise onu en çok satanlar listesinde bir numaraya taşımaktadır. Ayrıca aracı daha uygun fiyata almak isteyenler araçlarını Gürcistan’dan almaktadırlar. Bu sayede çok yüksek miktardaki vergiden muaf olmaktalar ve daha uygun fiyatlara daha lüks araçlara binmektedirler. Gürcistan araç alımında dünyada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir.

 


Bir yorum

  1. Merhaba ben ingilizim fakat 20 yıldır türkiyede yaşıyorum çift vatandaşım gürcistandan araba alıp türkiyede herhangi bir şart olmadan kullanabilirmiyim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*